PRODAVAČ

Ovaj obrazovni program omogudava obrazovanje prodavača širokog profila prilagođenog poslovima u svim trgovinskim strukama. Učenici koji završe trgovačku školu za zanimanje prodavač bit de osposobljeni za samostalno obavljanje sljededih poslova: prodaja roba na malo i veliko; naručivanje i preuzimanje robe; kontrola točnosti isporučene robe; priprema robe za prodaju; pradenje kretanja zaliha; izlaganje robe; prodaja i napladivanje robe; podizanje i izdavanje robe kupcu; izdavanje garancija; rješavanje reklamacija; obračun dnevnog utrška; odgovornost za izgled i funkcionalnost poslovnog prostora; rad na poslovima inventure te drugih poslova vezanih uz rad prodavača.

Овај образовни програм омогућава образовање трговца широког профила прилагођеног пословима у свим трговинским струкама. Ученици који заврше трговачку школу за занимање продавач биће оспособљени за самостално обављање следећих послова: продаја роба на мало и велико; наручивање и преузимање робе; контрола тачности испоручене робе; припрема робе за продају; праћење кретања залиха; излагање робе; продаја и наплаћивање робе; подизање и издавање робе купцу; издавање гаранција; решавање рекламација; обрачун дневнпг пазара; одговорност за изглед и функционалност пословног простора; рад на пословима инвентара те других послова везаних уз рад продавача.

« Kolovoz 2017 »